LT
EN
Doc. Algimanto Šimkaus vidaus ir endokrininių ligų klinika „Therapia scientifica“
Apie centrą
Paslaugos
Gydytojai
Straipsniai
Draugai
ES Parama
Kontaktai
(8 37) 311 579

Gydomos ligos

 

Bendrasis ligų supratimas ir gydymo principai.

Absoliuti dauguma ligų yra infekcinės-uždegiminės. Jas tiesiogiai ir netiesiogiai sukelia mikroorganizmai, dažniausiai bakterijos, taip pat virusai ir grybeliai. Pasitaiko pirmuonių bei parazitų sukeliamų ligų.

Gydymo principai - organizmo išgydymas nuo infekcijos, infekcijos židinių šalinimas, priešuždegiminis gydymas, normalios nervų sistemos būklės atstatymas, miego normalizavimas.

Širdies ir kraujagyslių ligos.

Širdies ritmo sutrikimai. Gydome ritmo sutrikimus sąlygojančias priežastis. Dažniausia iš jų yra lėtinis infekcinis širdies raumens uždegimas (miokarditas). Jį gydant ritmo sutrikimai praeina savaime, nebereikia vartoti antiaritminių vaistų.

Išeminė širdies liga. Vidutiniame ar vyresniame amžiuje ši liga daugelyje gydymo įstaigų diagnozuojama beveik visiems,  nesigilinant į tikrąją ligos priežastį, kuri dažniausiai būna uždegiminė. Dėl to ir standartinis gydymas tokiems ligoniams nepadeda. Mes surandame širdies ligos priežastį ir skiriame efektyviai ją veikiančius vaistus.

Krūtinės angina (stenokardija). Sėkmingai ją gydydami suteikiame patikimą apsaugą nuo miokardo infarkto. Gydymo esmę sudaro  normalaus kraujo spaudimo palaikymas ir uždegiminių procesų vainikinėse širdies kraujagyslėse gydymas.

Hipertenzija. Padidėjusį kraujo spaudimą daugiausiai gydome tradiciniais, gerai išmėgintais vaistais, kurie dažnai padeda geriau, negu dauguma naujų brangių ir labai reklamuojamų vaistų. Pirminė hipertenzija dažniausiai atsiranda dėl smegenų dalies - pogumburio infekcinio pažeidimo. Todėl skiriame didelę reikšmę netoli smegenų esančių infekcinių židinių tonzilėse, ryklėje, nosyje, sinusuose ir ausyse likvidavimui ir pačių smegenų antibakteriniam ir priešuždegiminiam gydymui.

Aterosklerozė. Ji susijusi ne tiek su gausiu riebalų vartojimu, kiek su infekcinėmis-uždegiminėmis arterijų ligomis, padidėjusiu kraujo spaudimu ir skydliaukės nepakankamumu.

Venų uždegimai - tromboflebitai ir nuo jų išsivysčiusios negyjančios opos efektyviai gydomi antibakteriniais vaistais.

Kaulų ir sąnarių ligos.

Sąnarių ligos: reumatas, reumatoidinis artritas, raudonoji vilkligė ir kitos. Šias ligas efektyviai gydome antibakterinių ir priešuždegiminių vaistų deriniais. Stuburo ir kitų kaulų ataugos (osteochondrozė ir artrozės) paprastai  būna  to paties reumato išraiška, todėl nuo jų geriausiai padeda priešreumatinis gydymas. Profilaktiniai gydymo kursai.

Kaulų išretėjimas (osteoporozė). Jis susijęs su tarpinių smegenų dalies – pagumburio uždegiminiais pakitimais ir lytinių liaukų nepakankamumu. Todėl jį gydome priešuždegiminiais vaistais ir lytinių hormonų preparatais.

Skydliaukės ligos.

Toksinis, netoksinis ir hipotirozinis gūžys (struma), skydliaukės mazgai. Toksinio gūžio atvejais išsiskiria per daug skydliaukės hormonų, o hipotirozinio - per mažai, tada dėl slydliaukės nepakankamumo nusilpsta visų organų veikla, pagreitėja senėjimo procesai. Difuzinis gūžys išsivysto daugiau dėl uždegiminio pagumburio pažeidimo, o mazgai – dėl lėtinio infekcinio skydliaukės  uždegimo (tiroidito). Todėl juos gydome antibakteriniais ir priešuždegiminiais vaistais bei vaistažolėmis. Atliekame diagnostines  ir gydomąsias skydliaukės mazgų punkcijas, gautą medžiagą kvalifikuotai  ištiria patyręs citologas. Skydliaukės mazgus didele dauguma atvejų efektyviai išgydome gydomosiomis punkcijomis, antibakterinius bei priešuždegiminius vaistus švirkščiant tiesiai į mazgus. Ligoniams nebereikia invalidizuojančių skydliaukės operacijų.

Cukrinis diabetas.

Cukrinio diabeto priežastis – infekciniai-uždegiminiai procesai pagumburyje ir kasos salelėse. Vartodami antibakterinius, antigliukokortikoidinius ir pagalbinius vaistus daugumai naujai susirgusiųjų cukriniu diabetu nutraukiame gydymą insulinu ir kitais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais arba žymiai sumažiname jų dozes. Ilgiau sergantiems taip pat sumažiname šių preparatų dozes, užtikriname stabilią cukrinio diabeto kompensaciją, pageriname bendrą būklę, apsaugome nuo ligos komplikacijų. Žymiai pagreitiname žaizdų gydymą sergantiems cukriniu diabetu.

Kitos endokrininės sistemos ligos.

Išverstakumas, žemaūgiškumas, priešlaikinis nuplikimas,  necukrinis diabetas, centrinės kilmės nevaisingumas. Šie sutrikimai kyla dėl pagumburio uždegimo, atsirandančio infekcijai vienokiu ar kitokiu būdu prasiskverbus į smegenis. Juos gydome antimikrobiniais ir priešuždegiminiais vaistais.

Kvėpavimo sistemos ligos.

Bronchinė astma, lėtinis bronchitas ir lėtinis plaučių uždegimas. Gydome efektyviais antibakteriniais ir priešuždegiminiais vaistais.

Virškinimo sistemos ligos.

Gastritai, opaligė, kolitai, tulžies pūslės, kasos ir kepenų uždegimai. Gydomos šias ligas sukeliančios infekcijos – helikobakterijozė ir kitos. Ligoniams parenkami tinkami maisto produktai ir skiriamas efektyvus dietinis gydymas pagal žymų Lietuvos praeities gydytoją docentą J. Gimžauską.

Nervų ligos.

Nervų ligos, susijusios su vidaus ligomis: epilepsija, išsėtinė sklerozė, encefalomielitas, Parkinsono liga, Alzheimerio liga, senatvinė silpnaprotystė, progresuojanti trumparegystė. Tai infekcinės-uždegiminės ligos. Todėl jas gydome antibakteriniais ir priešuždegiminiais vaistais, o taip pat efektyviomis vaistažolėmis. Nuo minėtų nervų ir akių ligų sveikstama, gydant su jomis susijusias vidaus ligas.

Odos ligos.

Žvynelinė (psoriazė), neurodermitas, trofinės opos. Nuo minėtų odos ligų sveikstama, gydant su jomis susijusias vidaus ligas.

 

© 2013 Terapija.lt
Internetinių puslapių kūrimas Virtualios Statybos